Gap Tarım ve Haber Dergisi

Gap Tarım ve Haber Dergisi

BAŞKAN BEYAZGÜL, “BİZİM İŞİMİZ HİZMET”

BAŞKAN BEYAZGÜL, “BİZİM İŞİMİZ HİZMET”
12 views
12 Şubat 2024 - 8:36

Şanlıurfa’da ulaşımı daha konforlu hale getirmek adına yeni yollar, bulvarlar ve köprülü kavşak gibi önemli projeleri hayata geçiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, vatandaşların araçlarıyla daha rahat seyahat edebilmesi adına Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile birlikte başlatılan Balıkayağı Köprülü Kavşak çalışmasını yerinde inceledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kent trafiğini rahatlatmak amacıyla Balıkayağı Bulvarında başlattığı Balıkayağı Köprülü Kavşak çalışmasını sürdürüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ekibiyle birlikte çalışmaların hummalı bir şekilde sürdürüldüğü bölgede incelemelerde bulundu.

Teknik ekipten çalışmalarla ilgili bilgiler alan Başkan Beyazgül, bölge esnaflarıyla ve vatandaşlarla da görüşerek çalışmaları yakından takip ettiğini yolun bir bölümünün kısa süre içerisinde trafiğe açılması adına çalışmaları hızlandırmak için Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin de desteklerini sürdürdüklerini aktardı.

Tamamlandığı takdirde Abide Köprülü Kavşağı Viyadüklerinden sonra Şanlıurfa’nın trafik yükünü önemli ölçüde azaltacak olan Balıkayağı Köprülü Kavşağı sürücülerin abide kavşağından başlayarak Balıkayağı Bulvarına kadar sinyalize olmadan hareket etmelerini sağlayacak. Böylece hem yakıttan hem de zamandan tasarruf sağlanmış olacak.

BAŞKAN BEYAZGÜL, “ŞANLIURFA’MIZIN ÖNEMLİ BİR SORUNU DAHA ÇÖZÜLMÜŞ OLACAK”

 

Şanlıurfa’ya hizmet etmek için hiçbir engel tanımadıklarının altını çizen Başkan Beyazgül, “Balıkayağı Bulvarındayız. Burada bir kavşak çalışması var. Bu çalışma Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Belediyemizin yapmış olduğu proje ile mutabakata varılarak ihaleye verilmişti. Buradaki çalışmaları yakından takip ediyoruz. Yapılması gerekenler konusunda brifingler alıyoruz. Daha sonrasında ise bu projenin yapım aşamasının nasıl hızlandırılabileceği yönünde istişarelerde bulunuyoruz. Yapmış olduğumuz istişareler sonucunda yolun bir bölümünü en azından nasıl daha hızlı açabiliriz diye görüşmeler yaptık. Gördüğümüz kadarıyla vatandaşlarımız da müşahede edebilirler. Çalışmalar süratle devam ediyor. İnşallah Şanlıurfa’mızın önemli bir sorununu çok yakın bir zamanda çözülmüş olacak.” Dedi.

 

BAŞKAN BEYAZGÜL, “BİZİM ANLAYIŞIMIZDA YAPILMASI GEREKEN HİZMETİ ERTELEMEK YOKTUR”

 

Şanlıurfa’ya yatırım ve hizmeti getirmek için çalışamaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Beyazgül, “ Şanlıurfa’nın bu köprülü kavşağa ihtiyacı vardı. Balıkayağı bir boğaz gibiydi. Bütün araçlarımız buraya geldiğinde yavaşlamak zorunda kalıyorlardı ve yol burada tıkanıyordu. Bazen deniliyor ki seçim öncesi böyle bir işe ne için girdiniz diye soruyorlar. Ama şunu söylüyorum bizim işimiz hizmettir. Bizim işimiz vatandaşlarımızın bir an önce konforlu ulaşımdan ve yaşamdan faydalanması, evladına, eşine ve çocuğuna daha kolay ve konforlu şekilde ulaşmasını sağlamaktır. Elbette ki bizim anlayışımızda yapılması gereken işlerin bekletilmesi doğru olmaz. Bu düşünceyle seçim zamanı veya öncesi düşüncemiz olmadı. İnşallah bu proje de bittiği zaman vatandaşımızın duasında olacağımızı Cumhurbaşkanımızın da vatandaşlarımızın duasında olacağını düşünüyorum.” İfadelerine yer verdi.

zahit
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.