Gap Tarım ve Haber Dergisi

Gap Tarım ve Haber Dergisi

BAŞKAN YETİM, MESLEK KOMİTE BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN YETİM, MESLEK KOMİTE BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
0 views
26 Şubat 2023 - 11:25

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meslek Komitesi Başkanlarıyla “Sektörel Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu istişare toplantısında bir araya geldi.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya, Oda bünyesindeki 29 farklı sektörü temsilen Meslek Komite Başkanları iştirak etti. Toplantıda sektörel sorunlar, çözüm önerileri, Oda’nın yürüttüğü çalışmalar ve planlanan projeler görüşüldü. Ayrıca, yaşanan deprem afetinin ardından normalleşme sürecinin hızlandırılması adına yürütülecek çalışmaların ön analizi yapıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, deprem afetinde yakınlarını kaybedenlere baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar dileyerek konuşmasına başladı. Deprem sürecinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasının yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunan Başkan Mehmet Yetim, yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Kıymetli Komite Başkanları, artık yeni bir süreç başladı bizim için. Yaşanan deprem felaketi, 10 ili olduğu gibi bizi de oldukça etkiledi. Gerçekleştirdiğimiz bu istişare toplantımızda, sizlerin sektörel sorunlarınızı ve çözüm önerilerinizi almak istiyoruz. Bunları raporlaştıracak TOBB Başkanımız Sn.Rıfat Hisarcıklıoğlu’na sunacağız. Sn.Hisarcıklıoğlu’ndan, sorunlarımızın çözümüne yönelik destek talebinde bulunacağız. Ayrıca bu sorunları ve çözüm önerilerini ilgili kurum ve kuruluşlarla da paylaşarak sektörel anlamda çalışmalarımız sürdüreceğiz. 1 Mart 2023 tarihinden itibaren Komite Başkanlarımız ev sahipliğinde, Sektörel Durum Analizi gerçekleştirmek üzere mini istişare toplantılarına başlıyoruz. Buradan da bu bilgiyi paylaşmak istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Başkan Yetim’in konuşmasının ardından, her Komite Başkanı sırayla söz alarak kendini ve sektörünü tanıttı. Komite Başkanları’nın sorunlarıyla ilgili görüşlerini ve çözüm önerilerini paylaşmasının ardından toplantı sona erdi.

zahit
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.