Gap Tarım ve Haber Dergisi

Gap Tarım ve Haber Dergisi

ŞANLIURFA VALİSİ ABDULLAH ERİN TIP BAYRAMI MESAJI

ŞANLIURFA VALİSİ ABDULLAH ERİN TIP BAYRAMI MESAJI
14 views
14 Mart 2022 - 11:46

Vali Erin’in 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, devlet ve sağlık sisteminin birlikte anıldığını hatırlattı.

Büyük ve güçlü devletlerin, halkına sunduğu kamusal hizmetlerin verimliliği ile değerlendirildiğini ifade eden Vali Erin, mesajında şunları dile getirdi:

Büyük Türk İmparatoru Kanuni Sultan Süleyman, ‘Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ derken, halkın itibarının ancak devlet olmakla mümkün olduğunu, bunun da sıhhatle kaim olabileceğini ifade etmiştir. Sağlık kuruluşlarımızın duvarlarında bulunan bu veciz söz, tarihimiz boyunca devlet hizmetlerinde sağlığın önemsenmesi ve halka sağlık hizmetinin en iyisinin sunulması için yol gösterici olmuştur.

Kamusal hizmetlerin başında gelen sağlık, güvenlik ve eğitim gibi vatandaşla doğrudan iletişim halinde bulunulan sektörlerde çalışanlar, topluma karşı hem bedeli madden ödenemez bir hizmet vermekte hem de devleti temsil etmektedirler.

Bu temsiliyette sağlık hizmetleri bugün tüm hizmetlerin önüne geçmiş, Kanuni Sultan Süleyman’ın veciz sözü tecelli ederek, sağlık yönünden geri kalan milletlerin cihanda da geri kaldığı aşikâr olmuştur.

Tarihimiz boyunca gerek cephede gerekse cephe gerisinde millet olarak var olma mücadelemizin baş aktörlerinden olan doktorlarımız, hemşirelerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımızın ne kadar önemli bir vazife üstlendiklerini, son yıllarda tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını bir kez daha göstermiştir. Tüm zor şartlardan birlik, beraberlik ve fedakârlıkla kurtulmasını bilen milletimiz, salgın karşısında da üstün bir gayret gösteren sağlık çalışanlarımızın çabaları ve tedbirlerine riayet ederek inşallah başarılı olacaktır.

En küçük bir sağlık sorunumuzda bile günün yirmi dört saati kapılarını çalmaktan çekinmediğimiz sağlık çalışanlarımızın, ne kadar mukaddes bir hizmet sunduklarının farkındayız. 14 Mart Tıp Bayramı’nın, tüm sağlık çalışanlarımızın yaptıkları görevin öneminin toplum nezdinde bir kez daha anlaşılmasına, tüm sağlık emekçilerimizin sorunlarının çözümüne vesile olmasını diliyorum.

Bu vesile ile görevi başında şehit düşen ve ebediyete intikal eden sağlık çalışanlarını rahmetle anıyor, hizmetleriyle devletimizi temsil eden tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyorum.

zahit
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.