Gap Tarım ve Haber Dergisi

Gap Tarım ve Haber Dergisi

ŞUTSO OSB KURUYOR

ŞUTSO OSB KURUYOR
3 views
19 Ocak 2023 - 8:51

ŞUTSO Yeni Organize Sanayi Bölgesi Kurmak İçin Başvuru Sürecini Başlatıyor.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO)  kente yeni bir Organize Sanayi Bölgesi kazandırmak üzere çalışmalara başladı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim “Mevcut OSB’mizin son ilave alan ile birlikte toplamda 21500 dönüme ulaşması ve geçtiğimiz günlerde bakanlık tarafından onaylanan 4500 dönüm ilave alanda takriben 200 parsel oluşturulabilmesi,  yatırımcı başvurularının her geçen gün artması nedeniyle Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehrimize Odamızın ismini taşıyan, ŞUTSO Organize Sanayi Bölgesi adında yeni bir OSB kazandırmak üzere çalışmalara başladık.” dedi.

Başkan Yetim “Şehrimizin yeni bir organize sanayi bölgesi ihtiyacı ortadır. 5174 Sayılı Odalar ve Borsalar Kanunu Madde.12 de Odalar; Yetkili bakanlıkça uygun görülen alanlarda sanayi siteleri, endüstri bölgeleri, organize sanayi bölgeleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, teknoparklar ve teknoloji merkezleri kurar ve yönetir. Bu vesileyle; Odamızın asli görevini gerçekleştiren, şehrin gündemini belirleyen, ekonomik ve içtimai yapısına yön veren bir Ticaret ve Sanayi Odası olacağız. Bu süreçte 23 Şubat Pazartesi gününden itibaren tüm yatırımcılarımızı talep formu doldurmak üzere odamıza davet ediyorum”. Dedi.

zahit
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.